Izklaidei

Klikšķini uz "Lasīt vairāk" un nonāksi pie izklaidējoša satura par Spānijas kailgliemezi.

Izklaidei - Daiļliteratūra

Stāsts par Latvijas zeltu.

Kā katru vakaru mēs dodamies Spānijas kailgliemežu lasīšanā. Pienāk divi zinātkāri jaunieši un jautā: "Mums šķita, ka šeit jau ir nolaidušies citplanētieši, kas katru vakaru spīdina gaismiņas. Bet nē, tie esat Jūs. Vai kaut ko esat pazaudējuši, varbūt varam kā Jums palīdzēt?"

Tālāk seko mūsu paskaidrojums, ko meklējam, kāpēc...

Kad puiši devušies projām, man galvā atrodas jauna,  labāka atbilde:   "Mēs meklējam Latvijas zeltu, bet to atradīsim tikai tad, kad būs atrasts pēdējais Spānijas kailgliemezis".

Jo Latvijas zelts ir Latvijas dabas bagātības, meži, pļavas, dabas veltes, skaistie dārzi, gardie pašaudzētie dārzeņi un augļi, sakoptie īpašumi un patīkamā vide, tā ir mūsu vērtība, ko nodot no dzimtas dzimtai - mūsu mantojums.

/Aina Jēkabsone/


Šobrīd pievienota ir pasaka gan par gliemezi ar mājiņu, bet no tā varam padomāt, kāpēc Spānijas kailgliemezis pie mājiņas nav ticis.

Izklaidei - Spēles

Ir ideja izveidot dažādas spēles, kur iesaistīts būtu Spānijas kailgliemezis. Tādas droši vien varētu tapt laika gaitā. Tās varētu būt noderīgs variants, kā bērnus caur spēlēm varētu iepazīstināt ar Spānijas kailgliemezi.

Šobrīd idejas ir šādām spēlēm:

  • Cirks galda spēlēm vai lielais spēlēm brīvā dabā. Lielais garais nobrauciens uz leju ar Spānijas kailgliemezi, mazais nobrauciens ar Melngalvas mīkstgliemezi, lielais uzbrauciens uz augšu ar Milzu kailgliemezi. Pārējie nelielie pārbraucieni ar Dārza vīngliemezi, Īsto vīngliemezi, u.c. Latvijā sastopamajiem gliemežiem. 
  • Mītu un patiesību spēle par Spānijas kailgliemezi.
  • Gliemežu un viņu vārdu savietošanas spēle.
  • u.c. spēles, kuras var izmantot pēc tam dažādos pasākumos. 

 

Ja vari šādu spēli izveidot vai Tev ir idejas vēl citām spēlēm, lūdzu, piesakies!