Izklaidei - Daiļliteratūra

Stāsts par Latvijas zeltu.

Kā katru vakaru mēs dodamies Spānijas kailgliemežu lasīšanā. Pienāk divi zinātkāri jaunieši un jautā: "Mums šķita, ka šeit jau ir nolaidušies citplanētieši, kas katru vakaru spīdina gaismiņas. Bet nē, tie esat Jūs. Vai kaut ko esat pazaudējuši, varbūt varam kā Jums palīdzēt?"

Tālāk seko mūsu paskaidrojums, ko meklējam, kāpēc...

Kad puiši devušies projām, man galvā atrodas jauna,  labāka atbilde:   "Mēs meklējam Latvijas zeltu, bet to atradīsim tikai tad, kad būs atrasts pēdējais Spānijas kailgliemezis".

Jo Latvijas zelts ir Latvijas dabas bagātības, meži, pļavas, dabas veltes, skaistie dārzi, gardie pašaudzētie dārzeņi un augļi, sakoptie īpašumi un patīkamā vide, tā ir mūsu vērtība, ko nodot no dzimtas dzimtai - mūsu mantojums.

/Aina Jēkabsone/


Šobrīd pievienota ir pasaka gan par gliemezi ar mājiņu, bet no tā varam padomāt, kāpēc Spānijas kailgliemezis pie mājiņas nav ticis.

Ja patika, padalies!

44.stāsts. Gliemežvāku lasīšana jūrmalā, gliemju vākšana no dārza, vīngliemežu apbrīnošana (nevis ēšana:) vacajos parkos - šadas nodarbes ir pieredzējis gandrīz katrs. Šobrīd lielas problēmas rada Spānijas kailgliemeži, kas ir "svešie" Latvijas faunā, tāpēc (bez nekādas tolerances) tie jāiznīdē. Bet ... starp citu.... : "Gliemeži jeb vēderkāji (Gastropoda) ir sugām bagātākā gliemju tipa (Mollusca) klase. Šie dzīvnieki dzīvo gan uz sauzemes, gan ūdeņos. Tie var būt gan ar spirālveida čaulu, gan bez čaulas. Pirmās grupas gliemjus parasti sauc par gliemežiem, bet otrās par kailgliemežiem. Starp gliemežu klases sugām ir sastopamas arī parazītiskās sugas. Arī Latvijas faunā gliemeži ir pārstāvēti samērā bagātīgi, tie dzīvo uz sauszemes, saldūdeņos un jūrā. Latvijā ir zināmas 104 sugas (35 saldūdens sugas, 66 sauszemes sugas un 3 jūras sugas)".