Vara lente pret gliemežiem: noderīga vai nē?

Ir daudz dažādu pasākumu, lai novērstu gliemežus no jūsu augiem. Tiek uzskatīts, ka tā sauktā vara lente ir noderīgs instruments. Bet kā tā darbojas? Un vai tā tiešām palīdz cīņā pret kaitēkļiem? Īpaši drēgnajās vasaras dienās gliemeži, īpaši kailgliemeži, tracina daudzus hobiju dārzniekus. Lai gan ir daudzas metodes, kā cīnīties ar kaitinošajiem rāpuļiem, parasti nav simtprocentīgas veiksmes garantijas. Vara sloksnēm pret gliemežiem, kā arī žogiem, ķēdēm un stieplēm, kas izgatavotas no vara, rijīgie dzīvnieki jāattur no augiem. Mēs jums pateiksim, vai tas patiešām darbojas.

Šādi vara lente iedarbojas pret gliemežiem

Varš ir metāls, kas noteiktos apstākļos var atbrīvot jonus. Pat nelielam vara jonu daudzumam ir toksiska ietekme uz mīkstmiešiem, piemēram, kailgliemežiem - arī zivis bieži ir jutīgas pret tiem. Tomēr šis process ir atkarīgs no dažādiem parametriem, piemēram, pH vērtības un temperatūras: kaitīgie vara joni izdalās tikai skābā vidē un pietiekamā siltumā. Tā kā gliemežu gļotas ir nedaudz skābas, tad starp pēdu un varu notiek ķīmiska reakcija, kad tas rāpo pāri - gliemezim ir ļoti nepatīkama sajūta. Viņš pagriežas un meklē citu ceļu.

Cik efektīva ir vara lente?

Ir skaidrs, ka izšķīdušajam varam ir toksiska ietekme uz mīkstmiešiem pat nelielos daudzumos. Tomēr arī šī gliemežu apkarošanas metode ir pretrunīga. Gliemežu gļotas bieži vien nav pietiekami skābas, lai sāktu jonu izdalīšanās procesu. Tātad no metāla netiek atbrīvoti nekādi toksiski joni vai tie ir ļoti mazi. Līdz ar to vara lente nav īpaši efektīva pret gliemežiem – un rāpuļi to vienkārši ignorē. Bet ir arī pietiekami daudz pozitīvu atsauksmju no hobiju dārzniekiem. Lentes platums ir īpaši svarīgs pielietojumā. Acīmredzot, jo plašāks, jo labāk. Pret gliemežiem diez vai vajadzētu palīdzēt šaurai vara lentei. Tāpēc ir ieteicams vismaz piecu centimetru joslas platums. Šī metode ir īpaši ieteicama puķu podiem, kastēm un citām stādīšanas iekārtām, kuras var pat optiski papildināt ar tirdzniecībā pieejamo pašlīmējošo vara lenti. Vara lente ir piemērota arī kā gliemežu aizsardzība paaugstinātām dobēm.

Mūsu secinājums

Rezumējot, lai gan vara lente kavē gliemežu invāziju, diemžēl tā negarantē jūsu augiem pilnīgu drošību. Bet kapitulēt nav iemesla! Ir daudz citu veidu, kā cīnīties ar gliemežiem. Piemēram, iedrošiniet savā dārzā dabiskos gliemežu ienaidniekus, piemēram, krupjus, ežus vai nematodes. Šādi noderīgi dzīvnieki visērtāk jūtas dabiskā veidā veidotā dārzā. Tā kā lielākais gliemežu ienaidnieks ir sausums, ap skartajiem dārza stūriem ieteicams izkaisīt plašu zāģu skaidu un kaļķu slāni. Jo: gliemeži ļoti nelabprāt rāpo pa raupjām virsmām, un kaļķi iegrauž arī to pēdas. Tomēr lietus laikā šī metode ir tikai daļēji efektīva. Lai arī dažiem cilvēkiem tas varētu riebties: smagas invāzijas gadījumā vislabāk palīdz regulāra dzīvnieku savākšana.

Ārējais resurss
Datums
Autors
Nicole Edler
Oriģinālais nosaukums izmantotajā valodā
Kupferband gegen Schnecken: Sinnvoll oder nicht?

Ja patika, padalies!