Gliemežu slazdiem nav nepieciešama inde, un tie nekaitē citiem dzīvniekiem, ja tie ir pareizi uzstādīti. Tomēr atkarībā no modeļa tie ir atšķirīgi efektīvi. Piedāvājam dažādus gliemežu slazdus un atklājam, vai tiem tiešām ir jēga. Gliemeži uzdzīve notiek naktī, un no rītiem ikvienu hobiju dārznieku pārņem auksti drebuļi, ieraugot dzēriena paliekas un dārzeņus un augi apēsti pliki līdz pat mazākajām kātiņa paliekām. No pašiem gliemežiem redzamas tikai gļotu pēdas. Ja nevēlaties izkaisīt gliemežu granulas, varat izmantot gliemežu slazdus, lai iznīcinātu dzīvniekus vai aizvilinātu tos prom no dobes.
Kā darbojas gliemežu slazdi?
Gliemežu slazdi ir paredzēti gliemežiem, kuri lielākajā daļā modeļu iekrīt savākšanas konteinerā, no kura tie nevar izkļūt. Viņi vai nu mirst slazdā, vai tiek savākti. Nāvējošos gliemežu slazdus bieži novieto tieši dobē starp augiem, savukārt dzīvus slazdus novieto malā ēnā, lai aizvilinātu gliemežus prom no dobes kārumiem. Gliemeži slazdu atrod ar atraktantu palīdzību, kam jābūt dzīvniekam pievilcīgākam nekā dobē, kas pilna ar salātiem vai maigiem augu kātiem. Papildus atraktantiem no tirdzniecības sevi ir pierādījuši:
- Dārzeņu pārpalikumi, piemēram, gurķu un kartupeļu mizas
- pārgatavojušies augļi vai sagriezta paprika
- 40 grami iesala un litrs ūdens parastais
- alus, kuram ir vislabākā pievilcība
Gliemežu granulām ir arī pievilcīgs efekts. Tirgū ir pieejami gliemežu slazdi, kas papildus atraktantam ir aprīkoti ar gliemežu granulām – drošs gals katram gliemezim. Pietiek ar nelielu daudzumu gliemežu granulu. Gliemeži to tikai grauž un reti ēd veselus graudus uzreiz. Visi gliemežu slazdi ir visefektīvākie pavasarī, kad gliemeži maz atrod alternatīvu barību un metas uz ēsmas.
Maigs gliemežu slazds: mākslīgās atpūtas zonas
Gliemežiem patīk mitras, tumšas vietas, kur paslēpties. No turienes viņi naktī rāpo ārā un atpūšas, kad dienas laikā kļūst silts un sauss. Piedāvājiet gliemežiem mākslīgās atpūtas vietas un vāciet tos ērti un lielā skaitā dienas laikā: Novietojiet zemē zemenes, salātu lapas vai kartupeļu mizas un uzlieciet dēli, apgrieztus māla podus vai tumšu foliju. Dienas laikā jūs varat pacelt dēli un savākt gliemežus. Tas darbojas īpaši labi, ja dobē vēl nav augu. Tāpēc nestādiet salātus un uztraucieties par gliemežu apkarošanu tikai pēc tam, kad lapas ir apēstas. Šī paštaisītā gliemežu slazda pievilcība ir ierobežota, tāpēc pārsvarā zem tā rāpo tikai gliemeži no sava dārza. Padoms: laistiet agri no rīta. Pretējā gadījumā jūs izsalkušajiem gliemežiem lieliski palīdzēsiet dobē.
Gliemežu slazds ar gliemežu granulām un atraktantu
Ja rēķināties ar gliemežu granulu iedarbību, bet nevēlaties to atklāti kaisīt, varat izveidot savu gliemežu slazdu: pudeles vāciņā ielieciet līmi, pievienojiet dažus gliemežu granulu graudus un ļaujiet līmei nožūt. Kas nelīp, tas tiek izvākts Pielīmējiet pudeles vāciņu plakana putupolistirola trauka vai plastmasas puķu poda iekšpusē un izgrieziet tajā divus mazus ieejas caurumus. Zem trauka kā atraktantu novieto ar alu samērcētu sūkli vai alus bļodu. Priekšrocība: jums ir vajadzīgas mazas gliemežu granulas, un aizsargātie gliemeži nevar iekļūt.
Alus kā gliemežu lamatas
Alus gliemežiem? Neuztraucieties, jums nav jādod labs alus gliemežiem - viņiem patīk vecs, novecojis alus, kas nepatīk nevienam citam. Un tas maģiski pievilina gliemežus – arī tos no blakus esošajiem dārziem. Tāpēc vīngliemežu slazdus vislabāk ierīkot īpašuma malā, lai kaimiņu gliemeži pat neienāktu dārzā – nevis gliemežiem viegli pieejamā dobē tieši pie dārzeņiem. Alus slazdi vislabāk darbojas dobēs vai siltumnīcās, kas slēgtas ar gliemežu žogiem, kur nav jābaidās no papildināšanas. Princips ir ļoti vienkāršs: izrok nelielu konteineru zemē tā, lai tā mala vienkārši izvirzītos virs zemes virsmas. Plastmasas krūzes, marinētu gurķu burkas vai citi trauki ar stāvām, gludām sienām ir lieliski piemēroti. Piepildiet alu līdz pusei – gliemežu slazds, pareizāk sakot, alus slazds ir gatavs. Gliemeži sāk rāpot, iekrīt alū – un noslīkst. Ik pēc divām līdz trim dienām jums vajadzētu iztukšot slazdu un nomainīt alu. Vislabāk virs lamatas uzlikt spaini ar nelielu atvērumu, lai lietus laikā konteiners nepārplūstu.