Latvijā vēl maz zināma ir agrohomeopātija, kuru izmanto dažādās pasaules vietās bioloģiskās saimniecībās. Pati ar to esmu iepazinusies caur ārzemju autoru grāmatām un redzu jau dažās situācijās pozitīvu homeopātijas ietekmi savā dārzā. Vairāk par agrohomeopātiju un manu pieredzi vari lasīt Facebook grupā "Dārza homeopāts".
Homeopātijas princips ir tāds, ka tā palīdz:
- līdzīgs līdzīgam (piemēram, gliemezim ar gliemezi, rūgts rūgtam - Spānijas kailgliemezis esot rūgts, tāpēc nav tam būtisku dabisko ienaidnieku).
- izmantojam informāciju par dabiskajiem ienaidniekiem (Spānijas kailgliemezim tāds ir viens no parazītiem, kurš ielien caur muti un nonāk acs kātiņā, tāds parazīts gan nav Latvijā, bet homeoopātijas līdzekli varam izmantot, pagaidām neesmu atradusi šādu līdzekli, kur varam nopirkt).
- dzīvam organismam, nederēs nokritušiem augļiem, pļautai zālei, kompostam.
Homeopātija pēc būtības neko nenogalina, tā panāk tikai augu nepievilcīgāku kaitēklim un izturīgāku pret slimībām. Līdz ar to gliemezis var uzturēties zem auga ēnā, ilgtermiņā, ja apstrādājam lielākas platības, panākt, ka gliemezim tiek ierobežots barības apjoms un pamazām panākt dabisku tā regulāciju.
Homeopātija labi sader ar citām metodēm, bet nesaderēs kopā ar citu ķīmisku līdzekļu vienlaicīgu lietošanu.
Homeopātijas eksperiments man bija arī savā dārzā, pavasarī, kad gliemeži vēl aktīvi šķērsoja aizsargjoslas, nolaistīju savu dārzu ar diviem dažādiem līdzekļiem: Quassia (rūgts koks) un Helix tosta(pagatavots no gliemeža, bet ne no Spānijas kailgliemeža). Quassia zonā gliemeži daudz mazāk tika atrasti, kaut aiz žoga tajā vietā bija vairāk gliemežu.
Pēc tam vēl mēģināju apstrādāt podiņos samtenes un nolikt aktīvākā gliemežu zonā, tika izmantoti vēl vairāki dažādi homeopātijas līdzekļi, t.sk. arī Cuprum metallicum (varš). Gliemeži samtenes pamazām atrada un arī tiek pa druskai nograuztas, kāda vairāk, kāda mazāk.
Iespējams, ka ļoti labs homeopātijas līdzeklis un pietiekami lēts varētu būt līdzekļa pagatavošana no paša Spānijas kailgliemeža. Proti, to var pagatavot mājas apstākļos, bet ir jāizpēta kā notiek līdzekļa pagatavošanas process. Tas nav vienkārši sadedzina gliemezi un pieber pelnus laistāmajam ūdenim. Izmantojot dažādus paņēmienus, līdzekli padarām spēcīgāku, lai arī aktīvā viela līdzeklī ir praktiski nekāda.
Homeopātijas metode ar Spānijas kailgliemezi man ir gana interesanta, plānojam agrohomeopāta konsultāciju, lai saprastu, kā panākt maksimālu efektu, kādas ir ieteicamās devas, cik bieži jāatkārto un citas nianses apstrādājot lielu lauku vai mazu teritoriju. Ja gliemezis ir ļoti bieži sastopams, iespējams nepieciešama biežāka apstrāde.