01. Spānijas kailgliemeža postījumi

  • Spānijas kailgliemezis dārzā nodara nopietnus postījumus, nograuž visu, kas viņam gadās garšīgs pa ceļam. Dārzeņi praktiski visi viņam ir ēdami. Ar puķēm tas ir gudrs, neēdīs indīgos augus, līdz ar to tās paliks neskartas mūsu puķu dobēs. Gliemezim ļoti garšo maigās zaļās salātu lapiņas, zemeņu ogas, dārzeņu laksti un saknes.  Mazāk uzturēsies zālājos ar graudzālēm.
  • Gliemezis apdraud mūs tikai ne ar ražas bojāšanu, gliemezis pārnēsā E coli baktērijas, kuras nokļūst uz ogām, augļiem, kuriem tas būs pārlīdis pāri. Līdz ar to savā dārzā, ja ir šis mošķis, nevari garām ejot paņemt zemeņu ogu no dobes un to apēst. To vispirms rūpīgi ir jāmazgā. Ja būs sagrauzta oga, neliksi to sev galdā. Attēlos redzamos augus, kur uz tiem ir 20-30 gliemeži, es jau vairs nespētu iedomāties savās pusdienās.
  • Tāpat gliemezis var pārnēsāt slimības mājlopiem.
  • Sabojāt lielsaimnieku ražas.
  • Uzbrukt putnu mazuļiem.
  • Uzbrukt citiem gliemjiem, gliemežu sugām krustojoties, vietējās sugas izzūd. Spānijas kailgliemezis var krustoties ar Melno kailgliemezi un Sarkano kailgliemezi.
  • Samazina īpašuma tirgus vērtību.

 

Ja patika, padalies!

Spānijas kailgliemeža maltītē nonācis tomāts.

Spānijas kailgliemezis vakariņu laikā.

Arion Vulgaris suga, kas pasaulē pazīstama kā "gliemezis Slepkava" vai "Spānijas gliemezis", apdraud kā bīstamākais un kaitīgākais kaitēklis lauksaimniecības produktiem Trabzonas Düzköy rajonā. Īpaši gliemezis Slepkava, kas parāda savu klātbūtni katrā Düzköy rajona apkaimē, apdraud lauksaimniecības produktus. Pazīstams kā bīstamākais un kaitīgākais lauksaimniecības produktu radījums pasaulē, Spānijas gliemezis vienlaikus dēj aptuveni 400 olu. Invazīvs kaitēklis, kas ļoti ātri vairojas. Par to nav veikts pilnīgs zinātnisks pētījums, mēs cīnamies ar zilajām granulām. Lietainā, mitrā laikā uzbrūk ļoti daudz. Saulainā un sausā laikā tas nav redzams, tas nonāk zemē un paslēpjas.

Gliemezis, kurš bēg no saules un kuri dodas uzbrukumos lietū, īpaši bojā tādus kultūraugus kā kartupeļus, pupas un kāpostus.

Vietējie iedzīvotāji, kuri jau aptuveni 4 gadus cenšas cīnīties ar vīngliemežu sugām, kas skārušas rajonu, lūdz palīdzību varas iestādēm. "Mēs esam cīnījušies ar saviem spēkiem kā varam. Saistībā ar to Provinces lauksaimniecības direkcija prasīja mums paraugus, lai noteiktu, kur tas cēlies. Mēs kā tiešu valsts palīdzību varbūt nesaņēmām, bet gan rajona lauksaimniecība, gan apgabala gubernācija mums palīdzēja, cik varēja. Viņi mums šobrīd atsūtīja apmēram 150 kilogramus medikamentu. Šīs zāles mums iedeva." Esam izdalījuši saviem iedzīvotājiem, bet ar to nepietiek, vajag daudz vairāk. Viņi darīja, ko gribēja, bet mēs kā valsts izsakām savu vēlmi pēc palīdzības no valsts šajā sakarā,» viņš sacīja.

"Mēs izkaisījām smalko sāli, tas to izšķīdina, nogalina." Tīreli uzsvēra, ka viņi atrada risinājumu Spānijas gliemežam ar sāli.

Tomēr cīņa viens pret vienu ir nedaudz grūta. Trīs gadus nevarējām atbrīvoties no šī kaitēkļa, un tagad tas ir izplatījies visā pasaulē. Tie izplatījās pat mājas iekšienē, arī kapsētās. Īpaši lietainā laikā. Mēs nekad iepriekš neko tādu neesam piedzīvojuši. Šogad ir vairāk. Mums nav līdzekļu, lai ar to tiktu galā," viņš teica.